hantle

Najlepszy partner treningowy!

Zrób dobry trening na siłowni!

Wchodząc do klubu fitness zapewne widzisz wiele przyrządów, które są Ci potrzebne do zbudowania odpowiedniej formy. Tak naprawdę do zrobienia satysfakcjonującej sylwetki potrzebne nam są „wolne ciężary”. Wszystkie maszyny, które ograniczają nas do określonego ruchu będą niewskazane. Bynajmniej dla początkujących adeptów kulturystyki. Zapewne słyszałeś o takich przyrządach do ćwiczeń jak hantle. Dzięki nim będziesz w stanie wykonać praktycznie każdą, najpotrzebniejszą sekwencję, która może składać się z takich elementów jak:

  • wyciskanie żołnierskie na barki,
  • wiosłowanie hantlami w opadzie,
  • martwy ciąg hantlami,
  • biceps uchwytem młotkowym,
  • wykroki z hantlami.

Jak widzisz, dzięki temu jesteś w stanie dobrze przetrenować każdą partię swojego ciała. Powinieneś w głównej mierze skupić się na ćwiczeniach rozwijających całe Twoje ciało, ponieważ to one generują największe przyrosty masy mięśniowej. 

Trenuj wszędzie z hantlami!

Hantle możesz zabrać ze sobą wszędzie. Jadąc na wymarzone wakacje, wrzuć je do bagażnika i ciesz się treningiem w każdej chwili. Jak sam widzisz, nie ma żadnych ograniczeń. Jest to naprawdę bardzo przydatne urządzenie i powinno znaleźć się w wyposażeniu wszystkich klubów fitness. Zapewne wcześniej nie przykładałeś do nich takiej uwagi, ponieważ bardziej kusiły Cię pięknie wymalowane i odpowiednio skonstruowane maszyny treningowe. Dzięki hantlom ćwiczenia mogą być wykonywane w stu procentach, ponieważ nie krępują one ruchu i można w pełni rozciągnąć nasze mięśnie. Jak wiemy, solidne rozciąganie powięzi mięśniowych prowadzi do mikro urazów, które w późniejszym etapie regeneracji odbudowują się, co daje nam dodatkowo wytrwalszą i większą masę mięśniową. Chyba każdemu na tym zależy, prawda? Zobacz, jak wiele opcji umożliwiają Ci hantle. Nie jesteś ograniczony do jednego miejsca. Gdy nie masz czasu możesz wykonać swój zaplanowany trening pod domem bądź gdzieś w lepszych warunkach przyrody. Przyrządy te nie są bardzo kosztowne, a do użytku domowego wystarczy Ci kilka ciężarów. Oczywiście, jeśli będziesz szybko robił postępy, to profesjonalna siłownia będzie odpowiednim rozwiązaniem. Na początku skup się na podstawach, nabierz pewności w wykonywaniu różnych ćwiczeń hantlami. Jeśli opanujesz niektóre skomplikowane techniki, to poradzisz sobie z pewnością z każdym ćwiczeniem. Nie będzie dla Ciebie rzeczy niemożliwych, ponieważ nauczysz się podstawowych wzorców ruchowych, które są bardzo istotne w treningu siłowym. Nie zastanawiaj się! Zacznij już dziś. Jeśli nie masz wystarczającego budżetu na zakupienie odpowiedniego sprzętu możesz go zrobić sam.